Jakie kosmetyki samochodowe wybrać?

kosmetyki samochodowe

Autokosmetyki, bo tak nazywane są także kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji samochodów to szeroka gama preparatów, których skład został dobrany tak, aby jednocześnie pielęgnowały i konserwowały samochód. Jeżeli chcemy właściwie zadbać o swój samochód, odstawmy do kąta domowe środki, wybierzmy kosmetyki profesjonalne.

Jak dzielą się kosmetyki samochodowe?

W sklepach motoryzacyjnych oraz w dużych marketach wybór kosmetyków samochodowych jest bardzo duży. Są wśród nich preparaty przeznaczone wyłącznie do konserwacji samochodów, jak również kosmetyki typowo pielęgnacyjne. Na sklepowych półkach nie brakuje także preparatów, które łączą w sobie zalety kosmetyków do pielęgnacji i konserwacji. Są to tak zwane kosmetyki 2 w 1. Wśród preparatów pielęgnacyjnych możemy wyróżnić kosmetyki samochodowe, które służą do pielęgnacji: wnętrza; deski rozdzielczej; karoserii; części mechanicznych; felg; opon.

autokosmetyki

Jak powinno się używać autokosmetyków?

Zanim po raz pierwszy użyjemy preparatu przeznaczonego do konserwacji części samochodowych lub kosmetyków pielęgnacyjnych powinniśmy przeczytać uwagi, które zostały zamieszczone na ich opakowaniu przez producenta. Nie wszystkie bowiem preparaty mogą być stosowane na każdej powierzchni. Są też pewne preparaty (środki do konserwacji części, preparaty do uszczelniania), których nie można stosować w pomieszczeniu zamkniętym, czyli w garażu. Znajdują się w nich substancje lotne, które mogą być szkodliwe. Stąd też preparatów tych używa się tylko na zewnątrz garażu.

Więcej na: Czym właściwie jest auto detailing? Czytaj >>