Na czym polega auto detailing?

car spa

Auto detailing to proces, który obejmuje kompleksowe czyszczenie, renowację oraz konserwację samochodu, a także wszystkich jego elementów. Chodzi zarówno o elementy znajdujące się wewnątrz samochodu, jak i te zewnętrzne. Auto detailing sprawia, że walory użytkowe i estetyczne auta są większe. W efekcie wzrasta wartość rynkowa auta.

Więcej na: Kosmetyka samochodowa lub inaczej mówiąc - car spa 

Dla kogo jest auto detailing i na czym polega?

Celem auto detailingu jest doprowadzenie samochodu do idealnego stanu wizualnego. Chodzi zarówno o wnętrze auta, jak i jego elementy zewnętrzne. Procesowi poddaje się zarówno samochody nowe, jak i te, które używane są już przez kilka lat.

Renowacja samochodu może trwać nawet kilka dni. Ogromną wagę przypisuje się bowiem precyzji. Prace rozpoczynają się od dokładnego umycia auta. Używa się do tego specjalną rękawicę oraz myjkę ciśnieniową. Pozwala to na skuteczne usunięcie kurzu oraz brudu. Następnie za pomocą specjalnej glinki przywraca się gładkość lakierowi. Glinka usuwa ten brud, którego naszego oko nie widzi. Jego usunięcie w inny sposób jest w zasadzie niemożliwe. Następnie mierzona jest grubość powłoki lakierniczej. Uzyskane wyniki pozwalają na przystąpienie do uzupełniania ewentualnych ubytków. Jeśli jest taka potrzeba, auto detailing obejmuje również lampy oraz reflektory. Kiedy korekta powierzchni lakieru jest wykonana, odpowiednio się go zabezpiecza. 

Również inne elementy takie, jak listwy, uszczelki, opony oraz chromowania poddaje się procesowi zabezpieczenia. Na felgi nakładany jest specjalny wosk, który zapewnia ochronę przed naprawdę ciężkimi warunkami.