Ile kosztuje wynajem mikrobusu?

O tym, że wynajem mikrobusów jest coraz bardziej popularny – zarówno, jak chodzi o ilość firm oferujących takie usługi, jak i o popyt na nie, nie trzeba dzisiaj przekonywać chyba nikogo. Ilość firm bowiem, które przygotowały taką właśnie ofertę rośnie z roku na rok. Warto jednak zastanowić się, rozważając wynajem mikrobusów, nad tym, jaki jest realny koszt skorzystania z takiej oferty i czy usługi te są opłacalne finansowo.

Dlatego też, chcąc odpowiedzieć na to pytanie i potwierdzić, że wynajem mikrobusów to naprawdę dobre rozwiązanie w większości przypadków, przyjrzeliśmy się bliżej ofertom najlepszych firm z tej branży i możemy odpowiedzieć na pytania o zakres kosztów związanych  z podróżą tym środkiem komunikacji.

Oczywistym jest, że nie jesteśmy wskazać bardzo konkretnych stawek. Jest to spowodowane tym, że są one wyliczane indywidualnie, w oparciu o oczekiwania klienta dotyczące podróży. Możemy jednakże wskazać najistotniejsze czynniki, które mają wpływ na koszty – a to pozwoli mieć jakieś wyobrażenie o cenie. Wszystko, co oczywiste, uzależnione jest od typu podróży. Jeśli chodzi na przykład o wynajem mikrobusów na wesela oraz inne tego typu uroczystości, gdy odległości przemierzane przez auto są niewielkie, najczęściej oczekiwać możemy stawki godzinowej pracy. A to korzystne rozwiązanie, które jednocześnie zapewnia bardzo dużą przejrzystość systemu rozliczeniowego.

Jeśli chodzi o dłuższe podróże – spodziewać możemy się połączenia kilometrówki, a więc stawki za przejechane kilometry ze stawką godzinową. Najczęściej jednak wypada ona znacznie lepiej, niż w przypadku rozliczeń z autokarami i warto to mieć na względzie. Dlatego też, przyglądając się ofercie firm wynajmujących busy, warto pytać o ceny już na wstępie.